Artisti Simon Gjonaj ia dedikon një personi të veçantë këngën e re

Date:

Jemi mësuar të shohim klipe e të dëgjojmë këngê kushtuar fëmijëve ose prindërve por ky personazh ka dashur që dedikimi të jetë më special. Po flasim për tekstshkruesit dhe këngëtarin nga Malësia por që jeton nê Amerikë, Simon Gjonaj ku sapo ka publikuar projektin më të ri muzikor me titull “A vjen nanë ajo ditë”, ku i është dedikuar gjushes së tij tashmë të ndjerê. Ne mësojmë se Simoni ka pasur një lidhje mjaft të fortë me të dhe i kishte premtuar se do ta bënte një këngë, megjithatë ajo e zhgënjeu e iku në botën tjetër e pa e dëgjuar e pa e parë këngën. Artisti teksa e poston nê rrjetin e tij social shkruan kështu :
“Kënga ma e re
që ja kisha dedikuar Nanës (gjyshes) , Por fatkeqësisht ajo nuk jeton më, dhe rrugët e jetës na n’danë përgjithmonë. Premtimin e mbajta.

Shpresoj të ju pëlqej
texti : SGjonaj
Muz: Ardian Kastrati
Ork&Vok: Studio Zani Traboinit (Gjekë Dushaj)
Videomontimi: SGjonaj”.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...