RAJONI

Sinishtaj kthehet në Amerikë: Gjithmonë në fitore e shenjta Malësi!

Kryetari i Shoqatës “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, është kthyer në Amerikë, me ç’rast, me emocion shkruan për ditët e qëndrimit në Malësi për...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Këshilli i Ministrave të BE-së vendos sot

Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian do të mblidhet sot, ndërkaq në rend dite është edhe aprovimi i liberalizimit të vizave për Kosovën. Demush Shasha,...

Kurti: Përgjegjësia e ndryshimit bie mbi burrat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se gratë përballen me sfida të shumta, ndërsa nuk trajtohen njëjtë me kolegët dhe shokët e...

Raportohet se Vuçiq do të formojë një parti të re

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq po fillon formimin e një partie të re. “Lëvizja Popullore për Shtetin”, quhet partia e tij dhe së shpejti Vuçiq do...

Kush është serbi i arrestuar gjatë ditës së djeshme për krime lufte në Kosovë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar opinionin publik se në bashkëpunim me Njësinë për Hetime të Krimeve të Luftës në kuadër të...

MË TË LEXUARAT