Dembele dhe Barcelona afër marrëveshjes

Agjenti i Ousmane Dembeles, Moussa Sissoko thuhet se ka udhëtuar në Kataluni për t’u takuar me Barcelonën dhe për të negociuar një rinovim të mundshëm të kontratës.
Të dyja palët nuk kanë rënë dakord për kushtet, por një marrëveshje e mundshme duket të jetë më e mundshme se sa ishte disa ditë më parë.
Sipas gazetës Sport, Sissoko përcolli gatishmërinë e Dembeles për të ulur kërkesat e tij financiare, të cilat janë ende mbi atë që ka ofruar Barcelona.
Blaugranët kanë premtuar se do të vlerësojnë propozimin e Sissokos dhe kanë organizuar një takim tjetër që do të zhvillohet në ditët në vijim.
Ndërkohë, Barcelona do të studiojë nëse është e mundur të gjejë një formulë që i lejon klubit të përmirësojë ofertën e tyre.
Kontrata e Dembeles është vendosur të skadojë në verë, me Xavi Hernandez që ka shprehur dëshirën e tij për të parë francezin të qëndrojë përpara sezonit të ardhshëm.

Të fundit në përqindje