GazetaMax
Uncategorized

Fotot e fshehura në iPhone do të mund t’i hapni vetëm ju

13:16 07/06/2022Apple po shton një risi në iOS 16 për t’i bërë edhe më private imazhet tuaja në Hidden Photos apo Recently Deleted. Në përditësimin e ri, këto dosje do të jenë të kyçura dhe mund të hysh vetëm duke përdorur identifikimin e fytyrës (Face ID), të gishtit (Touch ID)  ose me fjalëkalim.Në iOS 15 këto ndarje janë të vështira për t’u gjetur në Photos, por nuk janë plotësisht të mbrojtura nga sytë kureshtarë të dikujt që mund të ketë në dorë celularin tuaj. Duke filluar nga Vjeshta, përditësimi do jetë funksional edhe për iPadOS 16 dhe macOS Ventura.Një tjetër masë sigurie është Safety Check, i cili është opsion enkas për mbrojtjen e personave në marrëdhënie abuzive. Ata mund të ndalojnë ndarjen e të dhënave të tyre me personat që kanë akses  në Find My, kontakte, vendndodhjen etj./tvklan.al

Related posts

Rusia thotë se do të pezullojë bashkëpunimin me SNH nëse nuk hiqen sanksionet

e-max

Tik Tok paditet për vdekjen e fëmijëve nga “blackout challenge”

e-max

Interneti i Starlink gati për 32 shtete

e-max

Leave a Comment