Liverpool e konfirmon largimin e katër lojtarëve

Date:

James Milner, Roberto Firmino, Naby Keita dhe Alex Oxlade-Chamberlain do të largohen nga Liverpool në fund të sezonit, ka konfirmuar klubi.

Të katër lojtarëve u skadon kontrata këtë verë.

Ata ishin të gjithë pjesë e skuadrës që fitoi Champions League në 2019 dhe Premier League në 2019-2020.

Një deklaratë nga Liverpool tha:

“Të katër lojtarët do të largohen me mirënjohjen dhe vlerësimin tonë për kontributin që kanë dhënë”.

Klubi shtoi se homazhe të veçanta do t’u bëhen lojtarëve në ndeshjen e fundit të sezonit në shtëpi kundër Aston Villa.

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, kishte përshkruar tashmë synimet e klubit për të qenë aktiv në afatin kalimtar të verës.

Skuadra e tij ka pasur një sezon të vështirë, por shtatë fitore radhazi nënkuptojnë se ata tani janë në vendin e pestë në Premier League dhe mund të kualifikohen për Champions League.

Milner dhe Firmino iu bashkuan klubit në vitin 2015 nën drejtimin e Brendan Rodgers dhe vazhduan të fitojnë një titull historik të Premier League në 2020 – triumfi i parë i klubit në 30 vjet – si dhe Kupën FA sezonin e kaluar./Arbresh.info/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...