Loja që po çmend njerëzit në ditët e fundit, miliona kopje të shitura

Date:

Nintendo ka njoftuar se loja e saj më e fundit në serinë e Zeldas ka shitur më shumë se 10 milionë kopje në vetëm tri ditë.

“The Legend Of Zelda: Tears of the Kingdom” është bërë loja më shpejt e shitur Zelda deri tani.

Loja e mëparshme “The Legend of Zelda: Ocarina of Time” kishte shitur 7.4 milionë kopje, raportoi BBC.

Piers Harding-Rolls nga “Ampere Analysis” ka thënë se shitja gjigante e Zeldas e ka vënë atë në lojërat më të shitura ndonjëherë.

e re tani është më e shitura përveç “Breath of the Wild”.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...