Ukraina në alarm: Sipas të dhënave paraprake, trupat bjelloruse do na pushtojnë sonte

Date:

Disa orë më parë, Ukraina tha se aeroplanët rusë synonin qëllimisht fshatin bjellorus nga hapësira ajrore ukrainase si një pretekst që Minsku t’i bashkohej luftës.

Ky lajm u publikua pasi presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko fluturoi në Moskë për bisedime me Vladimir Putin.

Qendra shtetërore e Ukrainës për Komunikime Strategjike tha se Bjellorusia do të nisë një pushtim të Ukrainës brenda dy orëve të ardhshme.

“Sipas të dhënave paraprake, trupat bjelloruse mund të tërhiqen në një pushtim më 11 mars në orën 21:00,” tha qendra në një deklaratë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...