GazetaMax
Uncategorized

WhatsApp po teston një mënyrë të re për t’iu përgjigjur mesazheve

Aplikacioni popullor i mesazheve mund të marrë së shpejti një tjetër veçori të njohur për ne nga shërbimet e tjera.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Një nga veçoritë që Facebook prezantoi disa vite më parë ishte “reagimet”. Kjo i lejoi përdoruesit t’u përgjigjen postimeve dhe komenteve duke përdorur emoji. Më pas kompania e solli këtë mundësi në Instagram DM dhe Messenger dhe duket se së shpejti do të mbërrijë në WhatsApp.

Sipas WABetaInfo, beta e fundit WhatsApp për Android më në fund lejon reagimet brenda aplikacionit. Më herët u shfaq informacioni se kompania po punonte në funksionin e përmendur dhe tani mund t’i ofrohet një numri më të madh përdoruesish për testim.

Nuk dihet se kur reagimet ndaj mesazheve do të bëhen të disponueshme për përdoruesit jashtë beta, por supozohet se nuk do të kalojë shumë kohë para se të jetë para të gjithë publikut.

Aktualisht, funksioni duket se është i ngjashëm me reagimet në Facebook, ku përdoruesi shtyp mesazhin dhe e mban atë për një kohë të gjatë, pas së cilës ai ka një zgjedhje midis disa reagimeve të ofruara.

Ndryshe, beta shfaq disa lloje reagimesh, të tilla si emoticon zemre, shenjën e gishtit të madh miratimit, emoji për të qeshur dhe më shumë.

300x250

Related posts

Google Maps prezanton risi, veçanërisht për përdoruesit e iPhone

e-max

Hakerët kanë vjedhur kriptovaluta në vlerë prej 615 milionë dollarëve

e-max

Nga kush dhe pse sulmohet Artan Grubi?!

e-max