Cikalleshi dygolësh në fitoren me përmbysje, edhe Çekiçi protagonist

Date:

Sokol Cikalleshi ka shënuar dy gola në fitoren 2-3 me përmbysje që Konyaspori arriti në fushën e Kayserisporit.

Vendasit shënuan dy gola brenda çerekorëshit të parë të takimit. Konyaspori shkurtoi rezultatin në fundin e pjesës së parë, ndërsa për të përmbysur gjithçka mendoi sulmuesi i kombëtares shqiptare.

Cikalleshi gjeti golin e barazimit në minutën e 52-të, duke treguar aftësitë si goleador.

31-vjeçari nga Kavaja realizoi një tjetër gol dhjetë minuta më vonë.

Krosim i Endri Çekiçit nga e djathta dhe finalizim me kokë i Cikalleshit, i cili është ngjitur në shifrën e 9 golave sezonalë në elitën e futbollit turk.

Sulmuesi shqiptar numëron edhe dy asiste. Kjo ishte fitorja e dytë radhazi për Konyasporin, që ka forcuar pozitat si forcë e dytë e kampionatit.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...