Lajme

Janë paguar mjetet për bursa shkollore dhe studentore dhe shujtën e subvencionuar studentore

Janë paguar mjetet për bursa shkollore dhe studentore të shfrytëzuesve të rinj dhe ekzistues. Nxënësit që e kanë pasur këtë të drejtë në vitin...

Një shqiptar kandidat në kantonin jugor të Zvicrës; Remzi Durmishi kërkon triumf përmes programit të tij…!

Shqiptarët gjithmonë kanë ditur si t’a ngrenë lart emrin kudo ku kanë shkelur dhe njëri prej tyre është  dhe Remzi Durmishi, kandidat në zgjedhjet...

Bujar Osmani: 23 vjet pas, Ali Ahmeti do të nis një projekt tjetër

Sfida e radhës së Bashkimit Demokratik për Integrim është bashkimi i shqiptarëve. Këtë e ka paralajmëruar mbrëmë në takim me qytetarët Shefi i Diplomacisë...

Përkujtohet 58-vjetori i ndarjes nga jeta i Fan Nolit

Sot përkujtohet 58-vjetori i ndarjes nga jeta i njërit prej personaliteteve më të rrallë kombëtarë Fan Stilian Noli. Ai lindi më datën 6 janar të...

Cilët janë mafiozët më të kërkuar në Itali? – Sot gjyqi ndaj bosit të mafias, Matteo Messina Denaro

Këtë të enjte nis gjyqi i bosit të mafias siçiliane, Matteo Messina Denaro. I arrestuar në Palermo janarin e kaluar pasi ishte në arrati...

MË TË LEXUARAT