Ja kur do të merret vendimi për të ardhmen e Mbappes

Një vendim për të ardhmen e Kylian Mbappe mund të merret pasi Paris Saint-Germain të ketë fituar titullin e Ligue 1, tregon trajneri Mauricio Pochettino.
Hapat e ardhshëm të sulmuesit francez kanë qenë objekt spekulimesh intensive këtë sezon, me një marrëveshje për t’u transferuar në Real Madrid që mendohet se është përfunduar dhe kontrata e sulmuesit është përfunduar në Parc des Princes, përcjell ORAinfo.

Por përpara ndeshjes së kësaj fundjave kundër Lens, kur PSG-së i duhet vetëm të shmangë humbjen për të rikthyer titullin që humbi nga Lille vitin e kaluar, Pochettino ka përsëritur shpresën e tij që sulmuesi yll të qëndrojë në skuadrën franceze./ORAinfo/

Të fundit në përqindje