Zëvendësministri Bushi pret në takim ambasadoren Aksinte: Rumania mbetet partneri ynë në çdo fushë

Date:

Zëvemdësministri i Punëve të brendshme Nazim Bushi sot ka pritur në takim pune ambasadoren rumune Monica Aksinte. Në këtë takim është diskutuar bashkëpunimi i shkëlqyer mes të dy vendeve i cili ka hapësirë për thellim edhe të mëtejmë.

Postimi i plotë:

Sot kam realizuar takim pune me ambasadoren e Rumanisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut H.E. Monica Aksinte.

Shfrytëzova rastin për të përshëndetur partneritetin afatgjatë ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës Rumanisë dhe theksova se bashkëpunimi ndërkombëtar policor ndërmjet dy vendeve arrihet përmes të gjitha kanaleve ndërkombëtare dhe rajonale të bashkëpunimit policor dhe është në nivel të lartë profesional, që do të thotë shkëmbim i shpejtë, cilësor dhe efikas, shkëmbim i njohurive operative, pra veprim i rregullt ndaj kërkesave të dërguara nga të dy vendet për lloje të ndryshme kontrollesh për të gjitha format e krimit.

Në takim gjithashtu theksova se Rumania mbetet partneri ynë në çdo fushë, veçanërisht në fushën e sigurisë dhe integrimeve europiane, si dhe në të gjitha aktivitetet e mëtejshme që do t’i realizojmë bashkërisht për thellimin e bashkëpunimit të përgjithshëm ndërmjet dy vendeve partnere.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...