Lajme

Frizer LUDI në Vjenë të Austrisë bën donacion tek Halil Kastrati për ndërtimin e një shtëpie

Donacion per nje shtepi te re Falenderojm Frizer LUDI ne Wien te Austris ku ka vendosur arken e Bamiresise dhe jane mbledhur mjetet per nje...

Turizmi gjithëvjetor në Sarandë, Mato: Saranda destinacioni i preferuar i nordikëve

Saranda është një destinacion që ka vizitushmëri gjatë 365 ditëve.  Sipas drejtoreshës së Turizmit dhe Aktiviteteve në Bashkinë e Sarandës, Eva Mato, sezoni turistik...

Vrau kunatën me sëpatë, autori i dyshuar del para gjykatës

  58-vjeçari Tefik Tashi, i cili ditë më parë vrau me sëpatë kunatën e tij ka dalë  sot para gjykatës. Pas shoqërimit në polici, ai ka...

Kurti: Të përgatitemi që pas dy vitesh të kemi më shumë kryetare gra nëpër komuna

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë pjesë në mbledhjen e dytë të Këshillit të Organizatës Gratë për Vetëvendosje. Me këtë rast Kurti ka deklaruar...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të shtunën ka adresuar një varg kritikash ndaj Qeverisë, siç ka thënë ai për eksperimentet që...

MË TË LEXUARAT