Lajme

Prof. Dr. Rami Benbenishty nga Izraeli ishte ligjëruesi kryesor në Konferencën e parë ndërkombëtare të Psikologjisë të UP

Prof. Dr. Rami Benbenishty, profesor i shquar nga Shteti i Izraelit, ishte folësi kryesor në Konferencën e parë ndërkombëtare të Psikologjisë – “Shëndeti mendor...

Në prag të largimit, Gjukanoviq sulmon Abazoviçin: Destabilizoi shtetin dhe shoqërinë

Presidenti i zgjedhur i Malit të Zi Jakov Milatoviç bën sot betimin. Ceremonia e inaugurimit të presidentit të ri do të mbahet në parlamentin...

Shënohet Dita e Bibliotekës “Ernest Koliqi, me rastin e 120-vjetorit të lindjes së veprimtarit

Sot shënohet Dita e Bibliotekës “Ernest Koliqi”, që gjendet në Katedralen Shën Nën Tereza në Prishtinë, me rastin e 120-vjetorit të lindjes së veprimtarit...

Janë sanksionuar 177 shoferë në Shkup, 38 për vozitje të shpejtë

Sektori për Punë të Brendshme Shkup dje në territorin e Qytetit të Shkupit ka shqiptuar 177 masa, midis të cilave për vozitje të shpejtë...

1 milion euro nga shteti për çdo mërgimtar që investon në Maqedoni

“Çdo investim i cili ndodh nga një mërgimtarë në Maqedoninë e Veriut do të mbeshtetet deri në 1 milion euro mjete të pakthyeshme nga...

MË TË LEXUARAT