Kur askush nuk e priste: Barcelona hyn në garë për Mbappen

Date:

Barcelona hyn në garë për Mbappen.
Ndërsa e ardhmja e sulmuesit francez, Kylian Mbappe ende luhatet mes Real Madridit dhe PSG-së, Barcelona ka nisur të ndërmarrë hapa.
Sipas L’Equipe, Paris Saint-Germain është informuar për interesimin e Barcelonës për të nënshkruar me Kylian Mbappen, transmeton Gazeta Express.
Ndonëse mund të tingëllojë e pabesueshme, Barcelona po kërkon që t’i pengojë Real Madridit transferimin e bujshëm.
Sipas gazetës franceze, presidenti Joan Laporta ka filluar të bëjë gjithçka që mundet për të joshur Mbappen për t’u transferuar te Barcelona.
Kontrata e Mbappes me PSG-në skadon në verën e këtij viti dhe ai është i destinuar të veshë fanellën e “Los Blancos”.
Madje, shumë medie të mëdha evropiane kanë raportuar edhe për një marrëveshje në parim mes dy palëve.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...