Kurti uron Ylfete Fanajt pas emërimit si këshilltare qeveritare në Zvicër

Date:

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër urimi, kosovares Ylfete Fanaj e cila së fundmi u zgjodh Këshilltare Qeveritare në Lucern të Zvicrës.

Ai këtë e cilësoi si arritje të jashtëzakonshme për popullin shqiptar, pasi ky post mbahet për herë të parë nga një shqiptar, raporto Zeri.info.

 

Bëhet e ditur se Kurti i ka kërkuar Fanajt të kujtojë përherë edhe prejardhjen e saj dhe të jetë e përgjegjshme në detyrën që ka marrë.

“Nuk kemi asnjë dyshim se do të nxirrni ekspertizën, përkushtimin dhe pasionin tuaj për t’i shërbyer qytetarëve të Lucernit me integritetin maksimal”, thuhet në letër.

Në letrën e tij drejtuar Fanaj, kryeministri ka ftuar atë për një vizitë në Kosovë për të biseduar për bashkëpunim të mëtejshëm. /Zëri

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...