Vendosen shporta të reja në sheshin e kryeqytetit

Date:

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka njoftuar se sot në shesh janë vendosur 29 shporta të reja.

 

Ai ka thënë se këto shporta ndikojnë në mbrojtjen e mjedisit, zvogëlimin e mbeturinave në hapësirat publike si dhe ruajtjen e shëndetit, raporton Zeri.info.

Musliu ndër tjera ka thënë se modele të shportave të tilla gjenden edhe në Neë York, Milano e Dubai.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...