Liverpool godet në cak, e transferon super talentin portugez

Liverpooli nënshkruan me supertalentin portugez
Liverpooli e ka mbyllur marrëveshjen me supertalentin portugez, Fabio Carvalho. Lojtari i Fulham i iku skuadrës së madhe angleze për vetëm 2 minuta në afatin kalimtar dimëror ngase në minutat e fundit të afatit dy skuadrat nuk kishin arritur të kompletonin dokumentacionin e marrëveshjes.
Fabrizio Romano ka treguar detajet e marrëveshjes. 5 milionë euro, plus 2.7 milionë bonuse është shifra e marrëveshjes për Carvalhon. Kontrata do të jetë deri në qershor 2027.

Testet mjekësore tashmë kanë përfunduar në Liverpool me lejen e Fulham dhe Jürgen Klopp tashmë ka pasur një bisedë me futbollistin.
Liverpooli nuk do të zyrtarizojë marrëveshjen deri në fund të sezonit për të respektuar Fulhamin dhe tifozët e tyre.

Të fundit në përqindje