GazetaMax
SPORT

Marrëveshjen Sanches-Milan, e shkatërroi ky njeri

AC Milan ka lëvizur paraprakisht për të provuar të përfundojë një marrëveshje për Renato Sanches, por duket se qasja e Jorge Mendes është problematike, pretendon një raport.
Sipas asaj që raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato Milani dhe Lille gjetën një marrëveshje totale për Renato Sanches në afatin kalimtar të janarit dhe është ajo që ka mbetur e paprekur në javët e fundit, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, agjenti i tij Jorge Mendes ka marrë kohë. Edhe pse klienti i tij është i bindur për idenë e bashkimit me kuqezinjtë dhe me sa duket ka një pakt verbal me ta, Mendes mori kohë në janar dhe nuk donte t’i nxitonte gjërat.
Kjo është arsyeja pse për momentin gjërat mbeten të hapura dhe nuk mund të konsiderohet një ‘marrëveshje e përfunduar’ për kuqezinjtë, dhe tani i takon lojtarit të bëjë të qartë se ai ka zgjedhur përfundimisht t’i bashkohet Milanit në fund të sezonit./ORAinfo/

Related posts

Si reaguan drejtuesit e Interit dhe Inzaghi ndaj humbjes nga Bologna?

e-max

Milot Rashica me Nowichin e tij bie matematikisht nga Liga Premier

e-max

Isco refuzon Romën

e-max