Treni godet veturën në Pejë, ka të lënduar

Date:

Vetura goditet nga treni në fshatin Llabjan të Pejës – lëndohet një person
Këtë të enjte, treni ka goditur një veturë në fshatin Llabjan të Pejës.
Si pasojë e aksidentit, një person ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor.
Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:25.
Gashi ka thënë se treni ishte duke qarkulluar nga Prishtina për në Pejë.
“Policia është njoftuar për një aksident hekurudhor në fshatin Llabjan të Pejës, rreth orës 18:25. Treni i cili qarkullonte nga Prishtina për në Pejë është aksidentuar me një veturë. Një person ka pësuar lëndime. I njëjti është dërguar në emergjencë të spitalit për tretman mjekësor, dhe është jashtë rrezikut për jetë”, deklaroi Gashi.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...