GazetaMax
Lajme

Ushtari i UÇK-së erdhi nga Zvicra në pritjen e fundvitit të Ali Ahmetit

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) nga Komuna e Sarajit në Maqedoninë e Veriut, Shabi Matnjani i cili ka vite që jeton, vepron dhe punon me familjen në Zvicër, sot ka marrë pjesë në pritjen e fund-vitit të ish-liderit të UÇK-së, kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, informon PRESSonline.al

2001 – 2023 = 22 vite bashkë”, ka shkruar Matnjani në mbishkrimin e një fotografie të përbashkët me Ali Ahmetin.

Shabi Matnjani njihet mes bashkëluftëtarëve të tij për guximin dhe trimërinë e treguar gjatë luftës së vitit 2001. Ai ditëlindjen e tij të 19 e ka festuar në frontet e luftës në vitin 2001.(PRESSonline.al)

Related posts

Po vijnë ndryshimet për energjinë elektrike/ Kush harxhon më shumë, më shtrenjtë do të paguajë

Gazetamax.mk

MASH: Rindërtimi i konvikteve për studentë do të fillojë në etapa në gjysmën e dytë të vitit

Gazetamax.mk

Kujdes/ Reshje të rrëmbyeshme në orët e natës, priten rritje të nivelit të ujit të lumenjve

Gazetamax.mk