40 fëmijë të shtruar në spitalin e fëmijëve në Kozle

Date:

Shkup, 27 janar – Nga fillimi i gjysmës së dytë të vitit shkollor nuk është shënuar rritje e numrit të ekzaminimeve dhe shtrimeve në spitalin për sëmundje të mushkërive tek fëmijët “Kozle”, informojnë për MIA-n nga spitali ku aktualisht janë të shtruar rreth 40 fëmijë me bronkopneumoni.

” Situata është e qetë dhe stabile. Edhe pse është vetëm java e parë e gjysmës së dytë. Deri të premten e javës së ardhshme do të shohim nëse fillimi i pjesës së dytë të vitit shkollor do të ndikojë në numrin e pacientëve që do të vijnë në institucionin tonë”, deklaroi për MIA-n, drejtori i spitalit “Kozle”, Besnik Zeqiri.

Zeqiri përkujtoi se numër në rritje të pacientëve, fëmijë të vegjël dhe më të mëdhenj, kishin para Vitit të Ri.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...