Supë gështenje në ditët e vjeshtës

Përbërësit: 8 gota me lëng pule500 gr – 1 kg gështenja të qëruara1 qepë të grirëmajdanoz të freskët2 thelpinj hudhër1 gjethe dafinë½ filxhan me ajkë qumështi ose pana¾ e lugës me sheqerkripëpiperPërgatitja:

Më shumë

Kujdesi i tepërt dëmton fëmijët

Fëmijët duhet nxitur që sa më shpesh t’i zgjidhin në mënyrë të pavarur problemet e tyre dhe nuk duhet gjithmonë t’i mbroni nga ndonjë zhgënjim i vogël, theksojnë ekspertët. Kujdesi i tepruar

Më shumë

A duhet konsumuar makaronat në darkë?

Pavarësisht gojëdhënave të shumta, që flasin për rëndim të stomakut apo probleme me tretjen, të konsumosh makarona në vaktin e darkës nuk është e dëmshme. Një studim i fundit mbi efektet e

Më shumë

Sa kushton motori i LaFerrarit

LaFerrari është një makinë shumë e rrallë dhe e shtrenjtë. Kur shfaqet në reklama, që nuk është aq shpesh, çmimi i njësisë së përdorur ndryshon nga disa deri në dhjetë milionë dollarë

Më shumë