Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin

Date:

FC Barcelona nuk e ka fshehur dëshirën e tyre për të bërë një nënshkrim të madh këtë verë.
Pasi thashethemet e vazhdueshme rreth Erling Braut Haaland u ftohën nga Joan Laporta për shkak të kostos së mundshme financiare, sulmuesi më i fundit i klasit botëror me të cilin janë lidhur katalanasit është rivali i tij i Bundesligës, përcjell ORAinfo.

Sipas Sport Italia, në një histori që Sport (në Spanjë) transmetoi, Robert Lewandowski dhe Barcelona kanë një marrëveshje fillestare që polaki të transferohet në Spanjë gjatë verës.
Vetë Sport thotë se Barcelona do të ishte e gatshme të mbështeste një marrëveshje prej rreth 50-60 milionë euro për sulmuesin, kontrata e të cilit skadon në 2023./ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...