Benzema humbet “El Clasicon”, mundësitë e Ancelottit pa francezin

Date:

Karim Benzema nuk do mund të jetë pjesë e skuadrës së Real Madrid për “El Clasicon”. Francezi do të humbasë ndeshjen kundër Barcelonës që do të luhet këtë të dielë në orën 21:00 në Santiago Bernabeu.

Stërvitja e sotme ishte vendimtare për të kuptuar nëse ai do të ishte pjesë e supersfidës ndaj Barçës dhe mediet spanjolle raportojnë se Benzema nuk doli në fushë me shokët e skuadrës.

Ai tentoi të rekuperohej në mënyrë që të mos humbiste supersfidën me Barçën, por nuk ia ka dalë që të kalojë dëmtimin e marrë në ndeshjen kundër Mallorcas të hënën që shkoi.

Pa Benzeman, Ancelottit i duhet të gjejë një tjetër zgjidhje për sulmin, me Jovic dhe Mariano Diaz Mejian, që duken si mundësitë e vetme, ndonëse tekniku nuk iu beson mjaftueshëm. Ndërsa mundësia tjetër është që të improvizojë me Iscon, Asension dhe Balen.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...