GazetaMax
LAJME

Rrëzohet në Norvegji avioni ushtarak amerikan

Aksident ajror, rrëzohet një avion ushtarak në Norvegji.

Burime bëjnë me dije se një avion ushtarak amerikan me katër persona në bord është rrëzuar në veri të Norvegjisë mbrëmjen e së premtes.

Reuters raporton se bëhet fjalë për një avion V-22 Osprey, i cili po merrte pjesë në stërvitjen ushtarake të NATO-s “Cold Response”.

Burime për Reuters bëjnë të ditur se moti ka qenë i keq në kohën kur avioni ka humbur kontaktet.

Fati i katër personave në bord nuk dihet.

Related posts

Putin e kërcënon Zelensky

e-max

Gashi takoi Vanhoutte, diskutohen zhvillimet e fundit në vend dhe rajon

e-max

Durmishi: Nuk e marr seriozisht kërcënimin e Haradinajt për Kurtin, i janë lodhë meshkujt

e-max