GazetaMax
SPORT

Zyrtare: Gio Simeone transferohet te Napoli në formë huazimi

Gio Simeone është transferuar te skuadra italiane e Napolit në formë huazimi.
Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.
Shuma e këtij huazimi është 2.5 milionë euro, pa e llogaritur klauzolën e lirimit që kap vlerën e 12 milionë euro.
Napoletanët gjithashtu janë duke punuar edhe për të nënshkruar me Ndombelen dhe Raspadorin. Testet mjekësore të tyre pritet të kryhen së shpejti.

Related posts

Mbyllet pjesa e parë: Real Madrid po humb ndaj Chelsea

e-max

Kaq miliona vlen Rice

e-max

Milan “mposhtë” Interin për transferimin e yllit të Juventusit

e-max