Bujar Osmani: 23 vjet pas, Ali Ahmeti do të nis një projekt tjetër

Date:

Sfida e radhës së Bashkimit Demokratik për Integrim është bashkimi i shqiptarëve. Këtë e ka paralajmëruar mbrëmë në takim me qytetarët Shefi i Diplomacisë së vendit dhe zëdhënës i BDI-së, Bujar Osmani.

“Gjithmonë kur është sfiduar bashkimi, Ali Ahmeti e ka sfiduar me bashkim edhe më të madh. E keni dëgjuar para disa kohe, në një intervistë kur me mllef tregonte se si i vjen turp kur takohet me ndërkombëtarët; partitë maqedone parti me një liderët e tyre, partitë shqiptare secila me nga pesë persona për shkak se nuk i besojnë njëri tjetrit. Mesazhi i tij ishte se do të nisë një projekt tjetër, bashkimin e shqiptarëve si asnjëherë më parë, Fronti për Europë”, tha Osmani.

Sipas Osmanit, nëse Marrëveshja e Ohrit rrumbullakoi barazinë, tash është koha e Bashkimit Europian.

“Vetëm BE garanton misionin e ri. Nëse kapitulli i parë ishte barazia, e radhës është cilësia e jetës”, përfundoi ai.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...