GazetaMax
Lajme

Çeçenët pa mëshirë qëllojnë drejt banesave me civilë në Ukrainë

Çeçenët u përfshinë në luftimet në Mariupol. Ushtarët e Presidentit Ramzan Kadyrov ndjekin komandën ruse për të eliminuar snajperët dhe skuadrat e rezistencës ukrainase.

Janë pikërisht përballë bregut të detit Azov: të gjitha ndërtesat u goditën nga raketa dhe topa.

Nga një godinë tashmë e shkatërruar, disa të shtëna qëllohen kundër çeçenëve, të cilët përgjigjen me çdo armë: ju mund të shihni plumbat që përplasen në dritare.

Në bodrumet e atyre ndërtesave ka ende civilë: gra dhe fëmijë që janë burgosur nën tokë që nga fillimi i betejës.

Pas përleshjes, çecenët i nxjerrin jashtë dhe i shfaqin para kamerave të veshura me pellush, një lëvizje propagandistike, që bie në kontrast me fytyrat e tmerruara të nënave.

https://www.facebook.com/statelloclara/videos/4875020782611462/?t=0

Related posts

Osmani: Fronti Europian është një nga gjërat më të rëndësishme e viteve të fundit në vend

Gazetamax.mk

Kontrolle aksionare në objektet hotelierike – të arrestuar për drogë dhe armë në Shkup dhe Kumanovë

Gazetamax.mk

Korrupsioni po përzë çdo ditë e më shumë të rinjtë

Gazetamax.mk