GazetaMax
SPORT

Chelsea- Real Madrid, formacionet e mundshme

Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Reali në sfidën e parë çerekfinale.
Në Stamford Bridge zhvillohet përballja e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Chelseat dhe Real Madridit.
Për të arritur në këtë fazë, Blutë në të tetën e finales eliminuan skuadrën e Lille, derisa Los Blancos ishin spektakolarë në triumfin e tyre ndaj Paris Saint-Germainit.
Strategët Thomas Tuchel dhe Carlo Ancelotti do t’i vënë përballë taktikat e tyre në këtë sfidë të rëndësishme të garës më të madhe evropiane për klube.
Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; James, Kanté, Jorginho; Pulisic, Havertz, Mount
Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Fede Valverde, Benzema, Vinicius.

Related posts

Di Marzio: Ribery, së shpejti do ta lajmërojë pensionimin nga futbolli

e-max

Trajneri Egzon Shkololli bën ushtrime… 18+

e-max

‘Gazzetta’: Chelsea pas Rafael Leao

e-max

Leave a Comment