GazetaMax
Sport

City e fiton për herë të parë Superkupën e Evropës

Manchester City ka triumfuar në finale të Superkupës së Evropës, pasi e mposhti Sevillan me anë të penaltive.

Golin e parë në ndeshje e shënoi En-Nesyri, në minutën e 25’, me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, City e barazoi rezultatin me anë të Palmer, në minutën e 63’.

Ndeshja nuk prodhoi më gola dhe fituesi u vendos me gjuajtjen e penaltive. Në këto të fundit Qytetarët ishin të saktë pesë herë, teksa lojtarët e Sevillas katër.

Kështu, City bëhet skuadra e gjashtë angleze që e fiton këtë trofe evropian.

Related posts

Antony: Ronaldo është një referencë e mirë për ne të rinjtë, po mësoj nga ai

e-max

Ancelotti pritet të shkarkohet nëse nuk e fiton Kupën e Botës për Klube

e-max

Futbollistja e Marokut, lojtarja e parë që veshi hixhab në një ndeshje të Kupës së Botës

e-max

Leave a Comment