GazetaMax
Sport

Cleveland Cavaliers fiton me rezultat të thellë kundër Miami Heat

Cleveland Cavaliers mposhtën skuadrën e Miami Heat.
Miami pësoi humbje të thellë 87:113 nga Cavaliers.
Ndeshja në mes tyre nisi me lojë të baraspeshuar, pasi çereku i parë u mbyll një pikë diferencë për Cavaliers.
Mirëpo, më pas në dy çerekët e tjerë mysafirët krijuan një avantazh të thellë ndaj Miamit.
Më i miri në parket për Cavaliers ishte Darius Garland me 25 pikë, shtatë asistime dhe dy kërcime.
Për Heat lojë të mirë zhvilloi Bam Adebayo me 21 pikë gjithsej, tri asistime dhe gjashtë kërcime.
Deri më tani në NBA, Cleveland Cavaliers kanë 10 fitore dhe gjashtë humbje.
Në anën tjetër Miami Heat kanë shatë fitore dhe 10 humbje.

Related posts

Schmeichel beson që Real Madridi nuk e meritoi finalen e Ligës së Kampionëve

e-max

Gavi refuzon ofertën e Barcelonës

e-max

Guardiola heziton ta paguajë këtë shumë për Haaland

e-max

Leave a Comment