GazetaMax
Ballina

Destani takohet me deputetin shqiptar të Hamburgut, pranon edhe një mirënjohje

Filantropi shqiptar Lazim Destani këto ditë po qëndron në Hamburg të Gjermanisë, ku përveçse ka shikuar ndeshjen e Shqipërisë, dje ka takuar edhe deputetin shqiptar në Parlamentin e Hamburgut, Sami Musa.

Destani gjatë takimit me Musën ka pranuar edhe një mirënjohje që ia kishte dedikuar shkolla e mesme e ndërtimit në Tiranë “Karl Gega” në shenjë falënderimi për ndihmën e dhënë, për transportin e donacionit nga Gjermania, pajisje elektronike për shkollën “Karl Gega” të dhuruara nga një shkollë e Hamburgut.

“Krahas momenteve plot emocion e krenari këto ditë kur po i ndjek nga tribuna ndeshjet e skuadrës Kuqezi në Gjermani, dje në Hamburg pata nderin të takohem me deputetin shqiptar në Parlamentin e Hamburgut, Sami Musa. Me këtë rast pata kënaqësinë të pranoj prej tij Mirënjohjen që më kishte dedikuar shkolla e mesme e ndërtimit në Tiranë, ‘Karl Gega’”.

“U ndjeva i vlerësuar nga drejtuesit e kësaj shkolle për respektin në shenjë falënderimi për ndihmën e dhënë, për transportin e donacionit nga Gjermania, pra pajisje elektronike për shkollën ‘Karl Gega’ të dhuruara nga një shkollë e Hamburgut”, shkroi Destani.

Ai për këtë vlerësim falënderoj drejtuesit e shkollës “Karl Gega”, ndërsa i përcjelli përgëzimet e tij për brezat që përgatit kjo shkollë.

“Investimi dhe mbështetja e arsimit janë e ardhmja më e mirë dhe më e ndritur e vendeve të rajonit tonë. Gjithashtu falënderoj deputetin Musa, me origjinë nga Pozharani i Vitisë – Kosovë, i cili më dorëzoi Mirënjohjen, por edhe që ishte iniciatori i realizimit të këtij donacioni për këtë institucion të rëndësishëm të arsimit në Tiranë”, shkroi Destani.

https://www.facebook.com/destanilazim/posts/1006020180889617?ref=embed_post

Related posts

Musa Xhaferi nga Kërçova: Legjitimitetin na e jep populli, më 8 maj do kalojmë në epërsi

Gazetamax.mk

Në Novaci është ngritur centrali më i madh privat fotovoltaik në Ballkan. Do të prodhojë 85 mijë MWh energji elektrike, e mjaftueshme për t’i shërbyer 30,000 familjeve

Gazetamax.mk

Viktorija Nuland takon Petkov dhe Osmanin

Gazetamax.mk