Ballina

Grubi: I përjetshëm qoftë kujtimi për familjen Jashari dhe gjithë dëshmorët e kombit

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi, shoqëruar nga kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, kryeparlamentari Talat Xhaferi si dhe nga ministra...

Lavdi e përjetshme Jasharajve/ Ahmeti: Në Prekaz kupton se sa madhështore është liria

Me rastin e 25 vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i shoëeruar nga zyrtarë të lartë shtetëror,...

Ahmeti: Gjaku i familjes Jashari u bë dritë për Kosovën e lirë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,Ali Ahmeti, shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, kryeparlamentari Talat Xhaferi, deputetë dhe ministra, sot bënë homazhe në...

Si familja Mickoski u bë me pasuri maramendëse?

Familja e liderit të VMRO-DPMNE-së ka dhjetëra banesa, shtëpi dhe pasuri të tjera të paluajtshme dhe të luajtshme brenda dhe jashtë vendit, njofton portali...

Ahmeti: I përjetshëm qoftë kujtimi për bashkëluftëtarin e UÇK-së, Agron Haradinaj

Në Gllogjan i është dhënë sot lamtumira e fundit ish-ushtarit të UÇK-së, Agron Haradinaj-t i cili ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë. I pranishëm...

MË TË LEXUARAT