E ardhmja e Ronaldos varet nga trajneri i ri

Ralf Rangnick lavdëroi Cristiano Ronaldon si bërësin e ndryshimit për Manchester United, por shtoi se një trajner i ri do të ketë fjalën për të ardhmen e tij afatgjatë në klub pas hat-trick-ut të tij kundër Norwich të shtunën.
“Djajtë e Kuq” nuk kanë arritur shumë këtë sezon, por një tjetër trefishtë nga Ronaldo kundër kanarinëve siguroi që shpresat e tyre në top-katërshe të mbeten të gjalla, me Tottenhamin dhe Arsenalin që humbën të shtunën, përcjell ORAinfo.

United ishte i dobët edhe një herë dhe kërkoi që Ronaldo t’i shpëtonte nga telashet, me portugezin që shënoi një goditje dënimi për të fituar ndeshjen 15 minuta pas kohës.
Kur u pyet nëse Ronaldo do të kishte një të ardhme nën menaxherin e ardhshëm, trajneri i përkohshëm Rangnick tha se kjo nuk varet nga ai.
“Ky në fund nuk është vendimi im. Cristiano ka edhe një vit kontratë. Ky do të jetë një vendim që duhet ta marrë trajneri i ri, së bashku me bordin. ,” tha ai./ORAinfo/

Të fundit në përqindje