GazetaMax
SPORT

Edhe Chelsea pas Jude Bellinghamit

Chelsea është gati t’i hyjë garës për të nënshkruar me yllin e Borussia Dortmundit, Jude Bellingham.
Blutë do të përballen me konkurrencë të fortë nga Manchester United, Liverpool dhe Real Madridi, për të siguruar shërbimet e mesfushorit anglez.
Bellingham është duke shkëlqyer me skuadrën gjermane, teksa së fundmi ai shënoi gol edhe ndaj Manchester Cityt, në Ligën e Kampionëve.
Ai kaloi te Dortmundi nga Birminghami në verën e vitit 2020, për një shifër prej 25 milionë euro.
Anglezi për momentin në “Transfermarkt” ka vlerën 80 milionë euro.

Related posts

‘Record’: Cristiano Ronaldo refuzon ofertën nga skuadra arabe

e-max

Mahrez për Haaland: Është në zjarr, por edhe lojtarët e tjerë janë gjithashtu të rëndësishëm

e-max

Formacionet e mundshme për ndeshjen Milan – Napoli

e-max