GazetaMax
Sport

Edon Zhegrova shans jete, përfundon në fokusin e “gjigantit” italian

Pas Mario Mitajt një tjetër futbollit shqiptar përfundon në radarët e Juventusit. Klubi më i titulluar në Itali po planifikon të ardhmen dhe një ndër lojtarët që ka përfunduar në axhendën e drejtuesve është edhe Edon Zhegrova.

Lajm që merr më tepër vlerë kur raportohet nga një nga mediat më serioze sportive të Europës, Gazzetta Dello Sport. Ylli i përfaqësueses së Kosovës po shkëlqen te Lille, duke u kthyer në një objekt dëshirash për një ndër klubet më të rëndësishëm europian.

Pas një sezoni të vështirë te Juventusi duan të reduktojnë hendekun me Interin që shkon drejt titullit. Dhe drejtori sportiv i Zonjës së Vjetër Cristiano Giuntoli, ka gati projektin ku padyshim emrat janë të shumtë. Duke nisur nga rinovimi i Chiesës, por edhe merkato që ndihmohet nga fakti se JuventusI do të marrë pjesë në Botërorin e Klubeve për vitin e ardhshëm.

Related posts

Punë e kryer, për këtë skuadër do të luajë Grabiel

Gazetamax.mk

Yakin tregon pse e largoi Xhakën nga loja me Kosovën

Gazetamax.mk

Mbappe dhe Haaland të vendosur për një rivalitet afatgjatë – synim rekordi i golave të Ronaldos dhe Messit

Gazetamax.mk