GazetaMax
SPORT

Fitoi titullin e Italisë por Spalletti pritet të largohet nga Napoli

Javët e fundit ka pasur tensione mes tij dhe presidentit të Napolit, Aurelio De Laurentiis, dhe sipas mediave italiane, Spalletti do të largohet nga klubi, shkruan IndeksOnline.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Edhe pse nuk ka asgjë zyrtare, sipas “Il Corriere dello Sport” këto tensione kanë bërë që tekniku italaian të largohet nga Napoli vetëm disa javë pasi u shpall kampion i Italisë.

Spalletti ka edhe një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale me Napolin, pasi klubi aktivizoi automatikisht një klauzolë zgjatjeje në kontratën e tij./

300x250

Related posts

Liverpool shpreson në qëndrimin e Salah

e-max

Armend Xhoxhaj kthehet në ring me 27 prill, meç i fortë përballë Huseyin Cinkara

e-max

Fabregas arrin marrëveshje për transferimin tek Como

e-max