Fitoi titullin e Italisë por Spalletti pritet të largohet nga Napoli

Date:

Javët e fundit ka pasur tensione mes tij dhe presidentit të Napolit, Aurelio De Laurentiis, dhe sipas mediave italiane, Spalletti do të largohet nga klubi, shkruan IndeksOnline.

Edhe pse nuk ka asgjë zyrtare, sipas “Il Corriere dello Sport” këto tensione kanë bërë që tekniku italaian të largohet nga Napoli vetëm disa javë pasi u shpall kampion i Italisë.

Spalletti ka edhe një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale me Napolin, pasi klubi aktivizoi automatikisht një klauzolë zgjatjeje në kontratën e tij./

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...