GazetaMax
Lajme

Forumi rinor i BDI në Tetovë zgjedh edhe 5 kryetar në Këshillin vendor Migjeni, Xhepçisht, Teqe, Bregu i Diellit dhe Reçicë e Vogël, ja emrat

Zgjedhjet për Forumin rinor të BDI në degën e Tetovës tashmë po hynë në një fazë të rëndësishme pas një konsulte dhe takikmi në çdo Këshill vendor në kuadër të kësaj partie që në degën e Tetovës e kryeson nënkryetari i degës, Festim Halili.

Sot është mbajtur Kuvendi i zgjedhor i Forumit rinor në këto nëndegë:

🔵 Gjenerata e re, burim i pashtershëm i vrullit rinor. Sonte, mbajtëm kuvendet, ku kryetar të Forumit Rinor u zgjodhën:

✅️ KV. Migjeni – Edin Zeqiri
✅️ KV. Xhepçisht – Leutrim Murseli
✅️ KV. Teqe – Berin Mustafi
✅️ KV. Bregu i Diellit – Armend Hamidi
✅️ KV. Reçicë e Vogël 2 – Albert Kasemi

⭕️ Të gjithë organeve të zgjedhura të organizatës misionare të BDI – së ju urojmë shëndet, fat dhe suksese në fitoret e reja.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10161861388311833&set=pcb.10161861396541833

Related posts

Sela, Taravari, Kasami dhe Hoxha të pafuqishëm për ta shkarkuar drejtorin antishqiptar të Levicës

Gazetamax.mk

Xhaferi: Fitër Bajrami të sjellë paqe, harmoni dhe mirëqenie për të gjithë

Gazetamax.mk

Asnjë i vdekur dhe 31 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gazetamax.mk