GazetaMax
Lajme

Gashi: Garantojmë se çdo ministër, drejtor do të jetë në funksion të qytetarëve

Afrim Gashi kryetari i Alternativës, pjesë e koalicionit VLEN, ka deklaruar se ata garantojnë që çdo ministër, edhe kryeministri, çdo drejtor do të jetë në funksion të qytetarëve.

Ai tha se kjo ka qenë beteja e tyre.

“Sikur që shqiptarët ministrat shqiptarë do të jenë të detyruar të kujdesen për mbarëvajtjen e procesit dhe qeverisje të mirë në gjithë territorin e shtetit, ne të njëjtën do ta kërkojmë prej secilit ministër nga VMRO-DPMNE që qytetarët t’i trajtojnë në mënyrë të barabartë pa dallim partie, etnie, religjioni e cfarëdo përkatësie tjetër”, tha Gashi në intervistë për Alsat.

Sa i përket riorganizimit të ministrive, Gashi tha se mandatari i ardhshëm Hritijan Mickoski, ka diskutuar me ta dhe se së bashku do t’i realizojnë ato ide.

Related posts

Konkurs për kryetar dege në Tetovë – Një tjetër shkelje e statutit partiak nga Ziadin Sela për të kontrolluar demokracinë e brendshme

Gazetamax.mk

9 të vdekur dhe mbi 20 mijë të evakuuar nga përmbytjet në Itali

Gazetamax.mk

Bashkëpunimi me Bullgarinë duhet të vazhdojë, pavarësisht cila parti formon Qeveri

Gazetamax.mk