GazetaMax
Lifestyle

Makeup artistja e njohur shqiptare, Nalan Shaban hap studion e saj në Shkup (FOTO)

Nalan Shaban – makeup artistja e njohur shkupjane – e cila karrierën e saj e ka filluar si “nail” artiste, grimere e personazhëve kryesor të filmave të famshme, ndërsa ka përfunduar si makeup artist profesionale. Ajo sëfundmi ka hapur edhe Studion e saj profesionale në zemër të Shkupit, në kompleksin elitar “Premium Residence”.

Talenti i saj i patjetërsueshëm i ka dhënë mundësinë që të ndërthuri artin dhe të bukurën në profesionin e make up artist. Falë këtij talenti dhe punës profesionale ajo sjellë për të gjitha vajzat e reja, nuset, por edhe personazhët e njohur të estradës dhe ekranit një metodologji, trajtim profesional që dukja e juaj të shkëlqen.

Portretit femëror, të krijuar me hijeshi prej saj, i shtohen stilimet e kornizës së bukurisë: flokëve dhe fytyrës.

Ajo ka ndjekur kurse të ndryshme nga makeup artiste me famë ndërkombëtare për të arritur dhe për ta përsosur punën e saj.

Ka punuar nëpër projekte të ndryshme televizive, videoklipe muzikore, shfaqe teatrore, filma me metrazh të gjatë dhe seriale.

Së fundmi ajo ka hapur edhe studion (salonin) e saj te bukurisë ku ofron të gjitha shërbimet që mund ti kërkon një femër.

Studion e saj mund ta gjeni në hapësirat e PREMIUM RESIDENCE – në Shkup.(PRESSonline.al)

Related posts

Artistja e këngës Liza e dashuruar pas hipizmit

Gazetamax.mk

Ky është reagimi i Dagz-it kur kritikohet për ushqim

Gazetamax.mk

Bora ia thotë këto fjalë Donaldit pas këngës që i dedikoi

Gazetamax.mk