Gavi refuzon ofertën e Barcelonës

Date:

Talenti i ri, Gavi, pritet që të largohet nga Barcelona gjatë afatit kalimtar të verës.

Mesfushori spanjoll raportohet se ka refuzuar edhe ofertën e tretë të Barçës për rinovim të kontratës.

Dhe, sipas “Marca”, Liverpooli është duke shpresuar që të përfitojë nga kjo situatë dhe të nënshkruaj me Gavin.

Në anën tjetër, Barcelona thuhet se nuk është e gatshme për t’i ofruar kontratë të re dhe me kushte tjera.

Kjo nënkupton se klubi katalunas mund ta lejojë largimin e 17-vjeçarit gjatë verës, për të mos e humbur me parametra zero në vitin e ardhshëm.

Kontrata aktuale e Gavit skadon më 30 qershor 2023.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...