Grubi: Edhe një detyrë u përmbush, gjuha shqipe në uniformat e policisë!

Date:

Zëvendës kryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar se uniformat e policisë nga sot do të jenë edhe në gjuhën shqipe. Ai nëpërmes një postimi në rrjetet sociale ka thënë se ky vendim u miratua sot nga ana e Qeverisë, njofton indeks.mk

Ai thotë se ndryshimi i dektretit për uniforma dhe simbole, parasheh që uniformat e policisë tash të jenë edhe në gjuhën shqipe.

Postimi i plotë i Zëvendëskryeministrtit të parë, Artan Grubi:

Edhe një detyrë tjetër u përmbush sot!

Gjuha shqipe edhe në uniformat e policisë!

Në seancën e sotme të Qeverisë miratuam ndryshimin e Dekretit për uniformat dhe simbolet e tyre, i cili parasheh përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare edhe në uniformat e shërbimeve policore në përputhje me ligjin.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/pfbid0ZBXkWiPs2brTLvJPvr3G5ECpcPaUCGpdzX4twNDcxhoDppADxnoLAKoW4BcbGaXNl

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...