GazetaMax
LAJME

I vjodhi para dhe i premtoi patent shoferi pa kaluar testimin

Shkup, 29 Shtator – Me datë 28.09.2022 në ora 09:25 në Shkup, zyrtarë policorë nga SPB Shkup – Gjorçe Petrov, Departamenti për Çështje Penale, kanë privuar B.R.(28) nga Kriva Pallanka, me vendbanim në Shkup.

“Sot MPB ka njoftuar se dyshohet se ka mashtruar një person nga Shtipi duke u paraqitur rrejshëm si punonjës i MPB-së dhe i ka premtuar se mund të marrë patentë sigurie dhe patentë shofer pa marrë testin, ndërsa në dy raste ka marrë gjithsej 1782 euro.

Gjatë kontrollit të kryer me urdhër të gjykatës në shtëpinë ku ai jeton në Shkup, janë gjetur dhe konfiskuar sende që kanë të bëjnë me veprën penale.

“Ai është arrestuar dhe mbajtur në Stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Related posts

“E Majta” përgatitë kërkesë të re për referendum, nëse Xhaferi përsëri refuzon, shkohet në bllokadë totale

e-max

Fletarrest për të arratisurin, përgjegjësi për burgun e Idrizovës/ Detaje nga rrëmbimi i tetovarit

e-max

Gjykimi për rastin e lehonës nga Dibra ende askundi

e-max