GazetaMax
Sport

Juventus gjen pasuesin e Dybalas në Manchester City

Shkëmbim spektakolar: Pasuesi i Dybalas vjen nga Manchester City.
Juventus do të humbas Paulo Dybalan me parametra 0 në 30 qershor kur edhe i skadon kontrata me Biankonerët, ndërkohë që pasardhësi i tij pritet që të vijë me anë të një shkëmbimi.
Skuadra e Allegrit ka fituar vazhdueshmërinë e rezultatave pozitive dhe tashmë po mendon edhe për sezonin e ardhshëm e pikërisht për merkaton.
Riyad Mahrez po shikohet nga drejtuesit e Biankonerëve si emri ideal për të zënë vendin e argjentinasit.
Gjiganti anglez po kërkon shërbimet e Matthijs de Ligt mirëpo për të arritur një gjë të tillë Citizens duhet të ofrojnë edhe një shumë të caktuar parash.
Ish ylli i Leicester City vlerësohet diku rreth 30 milionë euro e për të bindur Biankonerët skuadra e Guardiolas është duke bërë gati edhe 43 milionë euro dhe shërbimet e algjerianit.

Related posts

Milan merr vendim të ri për Tonalin

Gazetamax.mk

Intervista/ Flet kampioni në Kickbox Besart Aliu: Ambiciet e mia janë të vazhdoj të punoj më shumë

Gazetamax.mk

Evertoni për 5 milion euro, nuk e ka blerë Erling Halandin?!

Gazetamax.mk