Kajer ia jep lajmin e mirë Milanit

Date:

Simon Kjaer, po punon shumë për t’u rikuperuar nga lëndimi i gjurit që pësoi në ndeshjen mes Milanit dhe Genoas vitin e kaluar.
Për fat të mirë, procesi i rikuperimit po shkon mirë dhe ai është në rrugën e duhur, përcjell ORAinfo.
Ishte një dëmtim mjaft i rëndë për qendërmbrojtësin me përvojë pasi ai u detyrua të operohej për të rindërtuar ligamentin e kryqëzuar të përparmë dhe për të rifutur ligamentin kolateral medial në gjurin e tij të majtë.
Dhe në moshën e tij (ai mbush 33 vjeç sot), nuk është aspak një proces më i lehtë.

Duke folur për gazetën daneze Ekstra Bladet, Kjaer ndau një përditësim mbi rikuperimin dhe është me të vërtetë një lajm qetësues për Milanin.Së shpejti, ai do të jetë në gjendje të punojë plotësisht në fushë, por ai nuk është ende aty.
“Jam aty ku duhet të jem me gjurin tim. Rehabilitimi po shkon mirë. Jam shumë i lumtur dhe pozitiv për progresin. Unë e përmirësoj atë gjatë gjithë kohës dhe jam kthyer në bar në Milanello dhe është një ndjenjë e mirë. Së shpejti do të hyj në fazën ku gjuri do të më lejojë të bëj gjithçka, dhe më pas mund të përmirësohem vërtet fizikisht”, filloi ai.
Kjaer është optimist për procesin dhe ka premtuar se do të rikthehet edhe më i fortë. Muzika për veshët e Milanit dhe tifozëve, duke e parë se danezi ishte një lojtar shumë i rëndësishëm përpara se të lëndohej.
“Nuk dyshoj për një dyshim të dytë se do të rikthehem edhe më i fortë. Punoj me gjithë trupin, por gjuri përcakton ritmin”, përfundoi ai/ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...