GazetaMax
LAJME

Kandidati për deputet i Arben Taravarit humb thellë në fshatin e tij, Pirok

Kandidati për deputet i Arben Taravarit, Sadik Sulejmani ka përjetuar humbjen e parë tepër të thellë në vendbanimin e tij ku “Frotni për Europë” i kryesuar nga Bashkimi Demokratik për Integrim në Vendbanimin e tij në Pirok ka grumbulluar gjithësej 899 vota për kandidatin Bujar Osmani ndërsa kandidati për deputet me pozicion numër 8 në listën e opozitës i siguroi Arben Taravarit 605 vota. Kujtojmë që shef i shtabit zgjedhorë në komunën e Bogovinës ishte kryetari i këshillit të kësaj komune Ilir Elezi.

Related posts

Pushteti dhe opozita me qëndrime të ndryshme sa i përket ribalancit të buxhetit

e-max

Rexhepi priti në takim zëvendësministrin e jashtëm Dvorak: Të intesifikojmë bashkëpunimin me Republikën Çeke

e-max

Kovaçevski: Qytetarët duhet të jenë të qetë edhe në aspekt të sigurisë edhe atë ekonomik

e-max