GazetaMax
Sport

Kilian Mbape nuk shfaqet në stërvitjen e fundit, mungojnë edhe Tçuameni e Rabiot

Kapiteni i Francës, Kilian Mbape nuk mori pjesë në stërvitje në prag të miqësores së Francës kundër Kanadasë, e fundit e “Bluve” para “Euro 2024”.

Superylli i nënkampionëve të botës, golashënuesi dhe asistuesi të mërkurën e kaluar kundër Luksemburgut (3-0), u kursye siç ndodh shpesh gjatë përgatitjes, ka treguar stafi i kombëtares franceze.

Aurelien Tçouameni, i rikuperuar nga një dëmtim i këmbës së majtë dhe Adrien Rabiot, jashtë për disa ditë për shkak të lodhjes së muskujve, pritej të mungonin.

Franca do të presë Kanadanë të dielën në Bordo përpara se të fluturojë të mërkurën në kampin e saj bazë gjerman, që ndodhet afër qytetit të Paderborn. Franca do të bëjë debutimin e saj në Kampionatin Evropian më 17 qershor kundër Austrisë në Diseldorfit.

Related posts

Kosova kalon në epërsi ndaj Zvicrës me një super gol nga Rashica

Gazetamax.mk

Muriqi: Nuk largohem dhe nuk dua që të më shes Majorka

Gazetamax.mk

Vëllai i Pogbas, Mathias akuzohet për zhvatje ndaj mesfushorit

Gazetamax.mk