Kombëtarja e Kosovës nisen për në Zurich, janë gati për ndeshjen me Zvicrën

Date:

Kontingjenti i ekipit kombëtar të Kosovës është nisur për në Zurich, ku nesër mbrëma do ta zhvillojë miqësoren e dytë të vitit 2022.
“Dardanët” dukeshin në disponim të mirë teksa u nisën nga Prishtina për në Zvicër.
Në orët e pasdites ata pritet ta zhvillojnë një seancë stërvitore para duelit të nesërm ndaj “Helvetikëve”.

Kosova vjen nga fitorja e thellë, 5:0 në miqësoren e “Fadil Vokrrit” ndaj Burkina Fasos.
Ndërsa, zviceranët nga humbja 1:2 nga Anglia ditë më parë.
Për Kosovën dhe Zvicrën kjo do të jetë një ndeshje speciale dhe kjo është konsideruar si një përballje vëllazërore, duke e pasur parasysh lidhjen në mes të dy vendeve.
Edhe stadiumi pritet të jetë i mbushur, plot me shqiptarë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...