Kosova e mposhtë Bullgarinë, nis mbarë kualifikimet në Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ë vogël ka arritur një fitore të madhe.
Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka nisur me fitore në rrethin e parë të kualifikimeve për Kampionatin Botërorin 2024.
Kosova ka shënuar fitore si mysafire e Bullgarisë. Ndeshja e zhvilluar sonte në Pallatin e Kulturës dhe Sportit në Varna, ka përfunduar me rezultatin 0:2.
Drilon Maxharraj (16’) dhe Meriton Salihu (26’) shënuan golat e fitores për “Dardanët”.
Kosova ndeshjen e radhës e luan më 9 prill ndaj Armenisë, kurse më 11 prill do të përballet me Skocinë.

Të fundit në përqindje