GazetaMax
Sport

Kosova e mposhtë Bullgarinë, nis mbarë kualifikimet në Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ë vogël ka arritur një fitore të madhe.
Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka nisur me fitore në rrethin e parë të kualifikimeve për Kampionatin Botërorin 2024.
Kosova ka shënuar fitore si mysafire e Bullgarisë. Ndeshja e zhvilluar sonte në Pallatin e Kulturës dhe Sportit në Varna, ka përfunduar me rezultatin 0:2.
Drilon Maxharraj (16’) dhe Meriton Salihu (26’) shënuan golat e fitores për “Dardanët”.
Kosova ndeshjen e radhës e luan më 9 prill ndaj Armenisë, kurse më 11 prill do të përballet me Skocinë.

Related posts

Zyrtare: Lopetegui merr drejtimin e Wolves

e-max

Lojtarin qe po e kërkonte Milan, po transferohet të Napoli

e-max

Fabregas arrin marrëveshje për transferimin tek Como

e-max

Leave a Comment